Į šiuos šelmiškai skambančius makaronus seilę varvinau jau kurį laiką. Panašu, kad šiuo metu jie labai išpopuliarėjo Instagram‘e, tad vis atsirasdavo mano naujienų sraute. Tiesa, ten randami receptai šiek tiek vieni nuo kitų skyrėsi – vienuose naudojami pjaustyti konservuoti pomidorai, kitur pomidorų tyrė ar pasta, o svogūnų bei česnakų naudojimas taip pat varijuoja priklausomai nuo šefo. Tad perskaičiusi nemažą kiekį kitų jau išbandytų receptų, iš jų po gabalėlį sukurpiau savąjį. Ir, galiu pasakyti, rezultatas pranoko lūkesčius.
Pasta alla Vodka padažas itin glotnus, kremiškas, jame tiesiog tobulai vieni kitus papildo pomidorai ir grietinėlė, sukurdami švelnumo ir saldžiarūgščio skonio kontrastą. Kas dėl degtinės, naudojamos šiame recepte, jos skonio praktiškai nesijaučia, laipsniai greitai nugaruoja kaitinant, tačiau būtent ji padažo tekstūrai ir suteikia visą grožį. Jo skonis toks turtingas, kad jokių priedų daugiau ir nesinori – pakanka tik saujelės šviežio baziliko bei žiupsnelio šviežiai grūsto juodojo pipiro. O tada jau kabini šakute padažu gausiai apkabintą makaroną, užsimerki ir mintimis skrendi į šiltą vakarą itališkoje trattoria‘oje.
2 porcijoms reikės:
- 300 g. vamzdelio formos makaronų (tinka penne, rigatoni)
- 1 mažo svogūno
- 3 skiltelių česnako
- 3 v. š. sviesto
- 125 ml. pomidorų tyrės (passata‘os)
- 125 ml. riebios grietinėlės
- ½ a. š. čili dribsnių
- Druskos
- Apie 100 g. tarkuoto „Džiugo” arba parmezano sūrio
- Maždaug 30 ml. degtinės
- Saujelės šviežio baziliko lapelių
- Šviežiai grūstų juodųjų pipirų
Gaminame:
- Svogūną supjaustome itin smulkiai, česnaką sutriname arba taip pat labai smulkiai sukapojame. Keptuvėje išlydome sviestą, beriame svogūną, česnaką ir ant vidutinės kaitros, vis pamaišydami, kepiname keletą minučių, kol suminkštės.
- Pilame trintus pomidorus, čili dribsnius (prieš tai šiuos prieskonių grūstuvėje truputį patriname). Vis pamaišydami dar kaitiname apie 5 min.
- Įpilame degtinę (į keptuvę, ne į burną 🙂 ), gerai išmaišome ir dar porą minučių pakaitiname padažą. Išjungiame ugnį ir uždengiame.
- Puode užverdame daug dosniai pasūdyto vandens. Jame išverdame makaronus. Verdame iki al dente, neperverdame. Prieš nukošdami makaronus, būtinai pasiliekame apie puodelį vandens, kuriame virė makaronai.
- Grįžtame prie padažo gamybos. Vėl jungiame vidutinę kaitrą ir supilame į pomidorų masę maždaug pusę samtelio vandens, kuriame virė makaronai, išmaišome. Tuomet supilame grietinėlę ir dar kartelį gerai išmaišome, kol ji tolygiai išsiskirstys padaže. Beriame maždaug pusę sūrio, ir vis maišant kaitiname, kol šis ištirps. Sudedame makaronus, iki visai mažos prisukame kaitrą, beriame likusį sūrį ir viską gerai permaišome. Jei norisi skystesnio padažo, įpilame papildomai makaronų virimo vandens (pilame po nedaug ir vis ragaujame, kad padažas netaptų per sūrus).
- Patiekiame makaronus su šviežiais baziliko lapeliais bei šviežiai grūstais juodaisiais pipirais.